Proje Hakkında

Kastamonu Sarı Konak Kadın Kooperatifi’ne T.C Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 2020 YILI ŞEHİR TANITIMI VE MARKALAŞMA TEKNİK DESTEK PROGRAMI kapsamında Harmonia tarafından “Taş Baskı Özgün Tasarım Danışmanlığı”, “Eski Tasarım Nesnelerinin Yorumlanması Danışmanlığı” ve “Ürün Ambalaj Tasarımı Danışmanlığı” verilmiştir. Kooperatif üyelerine hem teorik hem de uygulamalı eğitimler vermenin yanı sıra varolan ambalajlarının doğaya daha az zarar veren yöntemlerle yeni bir kimlik ile tasarlanması işi yapılmıştır.

Kooperatifin en önemli sorunları tedarik edilen, özellikle kutu ambalajların pahalı oluşu, özellikle cips, gevrek gibi narin ürünlerin kargo gönderimleri sırasında zarar görmesi, ufalanması, toplu ürün gönderimi için farklı bir ambalaja ihtiyaç duyulması ve ürünlerin kalitesini mevcut ambalajların yansıtmaması idi.

 

Tasarım çözümlerimiz kooperatif üyelerinin kendi ambalajlarını üretebilmelerini sağlamak, taş baskı tekniğini ambalajlarda kullanmak, kargo sorununa çözüm olabilecek dayanıklı ambalaj önerileri getirmek oldu. Tasarım yaklaşımımızda ise diğer ürünler için de uygulanabilir fonksiyonel çözümler sunmak, doğaya daha az zarar veren çözümler üretmek, ambalajların yeniden kullanılabilir olmalarını sağlamak ve ürün kalitesini vurgulayan görsel kimliği oluşturmak oldu.

Sarı Konak Kadın Kooperatifi

  Kastamonu Sarı Konak Kadın Kooperatifi’ne T.C Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 2020 YILI ŞEHİR TANITIMI VE MARKALAŞMA TEKNİK DESTEK PROGRAMI kapsamında Harmonia tarafından “Taş Baskı Özgün Tasarım Danışmanlığı”, “Eski Tasarım Nesnelerinin Yorumlanması Danışmanlığı” ve “Ürün Ambalaj Tasarımı Danışmanlığı” verilmiştir. Kooperatif üyelerine hem teorik hem de uygulamalı eğitimler vermenin yanı sıra varolan ambalajlarının doğaya daha az zarar […]

Client Sarı Konak Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme Kooperatifi Services Grafik Tasarım, Eğitim Skill Ambalaj ve Ürün Tasarımı Year 2020 Link https://www.instagram.com/sarikonak_kadin_kooperatifi/